24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

Мачките се познати по своето чудно однесување. Тие може да бидат многу добри ако сакаат, но ако не се расположени да играат, подобро е да не ги задевате. Откако ќе ги видите овие нерасположени мачки, двапати ќе размислите пред да направите нешто што би можело да го разгневи вашиот крзнен пријател.

1. Мачката знае што направивте и не е среќна поради тоа

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

2. „Сакам да си играм со двете.“

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

3. „Те набљудувам!“

4. Дали планираше да користиш Интернет? Размисли повторно!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albert (@pompous.albert) on

5. Дали се плашите од заби?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PrincessMonsterTruck © (@princessmonstertruck) on

6. Мачката дефинитивно размислува како да ве казни

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

7. Оваа мачка не можете да ја споредувате ниту со Вулверин

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

8. Мачката доаѓа кај тебе…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albert (@pompous.albert) on

9. Од неговиот поглед се забележува дека не се шегува

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albert (@pompous.albert) on

10. „Еј, деца, не играјте во тревникот!“

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

11. Ако си бесен и си свесен за тоа… врескај!

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

12. „Не сум лут. Само разочаран.“

24 фотографии од мачки што не треба да ги задевате

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар