Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Знаевте ли дека формата на вашите гради може да открие многу за вас? Нивната форма, големина, па дури и положбата на брадавиците зборува многу за карактерот. Луѓето со векови читаат од дланки, ливчиња од чај и кристални топки, па зошто да не го прават тоа и од гради? Пронајдете ја вашата форма и откријте што таа има да ви каже.

1. Лимони

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако имате симетрични и мали гради, вие сакате да размислувате надвор од кутијата. Уживате да бидете различни од другите и живеете според мотото: „Го направив тоа на мој начин!“ Имате балансиран живот и уживате да бидете сами со добра книга или музика.

2. Јаболка

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако вашите гради се мали, но се свртени кон надвор и се малку спуштени, тогаш вие сакате авантури. Вие имате слободен дух кој сака да истражува и да биде спонтан. Вашиот ум е либерален и отворен кон нови идеи. Другите сметаат дека сте харизматични, шармантни и неодоливи.

3. Круши

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако имате големи брадавици, а вашите гради се свртени надолу и имаат триаголна форма, тогаш вам ви е многу удобно во сопствената кожа. Оваа удобност ве прави оптимисти со цврст карактер. Покрај тоа, вие сте навистина жестоки и независни.

4. Папаи

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако вашите гради се полни, но не многу големи, тогаш вие сте родени лидери. Имате силна волја и лесно преземате контрола во стресни ситуации. Токму ова ви овозможува да ги остварите вашите соништа.

5. Цреши

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако вашите гради се мали, подигнати и разделени, тогаш вие сте полни со страст и храброст. Исто така сакате да преземате ризици и често влегувате во ситуации без многу размислување. Секогаш му верувате на вашиот инстинкт и вие сте животот на секоја забава. Другите сакаат да се дружат со вас.

6. Дињи

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако имате големи и полни гради, тогаш вие сте дипломати. Грижливи сте и секогаш сакате да им помагате на другите. Токму поради ова вашите пријатели често ве прашуваат за совет.

7. Портокали

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Кружните гради со средна големина укажуваат на вредна личност со добро срце. Лесно ги забележувате деталите и можете да ги препознаете лажговците. Свесни сте за себе и добро набљудувате, а токму ова ви помага да ги разберете другите.

8. Манга

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако имате гради со средна големина кои не се многу кружни, тогаш вие сте навистина таинствени и мистериозни. Добро чувате тајни и другите ви веруваат. Никогаш нема да откриете што мислите на човек што не му верувате. Имате високи стандарди, па кога некој не ги исполнува лесно го отстранувате од вашиот живот.

9. Праски

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Ако имате мали гради со големи брадавици, тоа значи дека се грижите за другите. Вие уживате во мирот и не сакате драми. Подобро ви е да се грижите за некого отколку да се расправате. Исто така мудро им пристапувате на сите ситуации во вашиот живот.

Дознајте и што кажува градбата на вашето тело за вашиот сексуален живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар