Моќни илустрации од јапонски артист што ќе ве замислат за животот

Една слика вреди илјада зборови… барем така се чувствуваат луѓето што ги гледаат илустрациите на мистериозните јапонски артист што во светот на Интернетот е познат како Avogado6. Илустраторот не споделува многу лични детали за својот живот. Според неговиот профил на Твитер, тој е обичен човек што сака хемија. Но, ако ги погледнете неговите дела ќе сфатите дека тие се многу повеќе од обични. Тој успева да создаде сентиментални, живописни слики што предизвикуваат емоции кои се тешки за опишување со зборови. Погледнете и самите…

(1) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (2) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (3) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (4) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (5) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (6) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (7) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (8) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (9) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (10) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (11) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (12) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (13) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (14) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk (15) mokjni-ilustracii-od-japonski-artist-shto-kje-ve-zamislat-za-zhivotot-www.kafepauza.mk

Погледнете ги и овие интересни илустрации што ја отсликуваат реалноста на современото општество…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар