19 февруари 2018 | Кафе пауза

Зошто треба да му се насмевнувате на вашето куче?

Научниците долго време се труделе да сфатат како настанува довербата помеѓу кучињата и човекот.

Одберете ја омилената карта и добијте порака за мир и хармонија во вашиот живот

Брзо погледнете ги овие 4 карти и дозволете ѝ на вашата потсвест да си ја одбере омилената.

Љубовни совети од 1938 година: Како да го/ја заведете и задржите крај себе?

Бракот сè уште е една од најголемите цели во љубовниот живот на повеќето мажи и жени на планетата Земја.

Спуштете се доле и бидете авиони: Зошто современиот хип хоп ги деградира жените?

Хитовите како што се „Спушти се доле“, „Старлета“, „Дада“ и слично редовно се пуштаат по клубовите и сите ги пеат без да се запрашаат каков е текстот.

Што значи годината на кучето во кинеската астрологија?

Започнувајќи на 16-ти февруари, 2018-та година, годината на кучето ќе биде одлична за сите родени во овој знак.

Ќе бидете во ред дури и ако сте потполно сами

Не ви се потребни пријатели или семејство да ве извлечат од бездната. Вие сте доволно силни самите да го направите тоа.

Како безбедно да ги користите јавните тоалети и да го заштитите вашето здравје?

Јавните тоалети не се најчистите места што можете да ги посетите, но понекогаш се случува да бидете принудени да ги користите.

Ново истражување покажало дека алкохолот е поштетен за мозокот од канабисот

Што е подобро за вас, канабис или алкохол? Можеби конечно има одговор на ова прашање.

Предности и недостатоци од пиењето кафе

Ако сте како поголемиот дел од населението, сигурно сте го започнале денот со барем една шолја кафе.
12