Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици

Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици

Авторот на овие слики е Џереми Ман, кој живее и работи во Сан Франциско. Овие прекрасни слики тој ги изработува со маслени бои, а користи голем број техники за да дојде до нивниот конечен изглед. Во неговите слики преовладува темнина, урбани улици и облакодери, дожд и мистерија.Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улициСепак тој не се ограничува само на ваков стил на работа, бидејќи слика и човечки портрети, пејзажи, мртва природа и друго. Доколку сакате подетално да се запознаете со неговата работа, можете да го посетите неговиот веб-сајт.Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар