Интересни илустрации инспирирани од старите реклами

Џон Холкрофт студирал графички дизајн во Шефилд, Англија. Уште во средината на деведесеттите тој се впуштил во светот на илустациите. Тој започнал да слика со акрилни бои на платно, а оттогаш неколкупати го има менувано стилот на работење, сакајќи неговата работа секогаш да биде „свежа“. Неговата последна серија илустрации е правена дигитално, а инспирирана била од старите реклами и амбалажи на производите од 50-тите години на минатиот век.Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами Интересни илустрации инспирирани од старите реклами


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар