Исклучителни фотографии на кои светлината и сенките си поигруваат со вашите очи

И покрај неговата кариера како нутриционист, фотографот Алесио Алби од Италија има огромна страст за изразување преку неверојатни атмосферски портрети. Тој прави исклучителни фотографии од млади девојки кои се изгубени во длабочината на нивните мисли, без разлика дали се опкружени со природни пејзажи или се затворени во темните делови од нивните домови.

Исклучителни фотографии во кои природната светлина и сенките си поигруваат со вашите очи

Алби не се плаши да експериментира со различни видови сцени, стилови и субјекти, но сите негови фотографии вклучуваат употреба на природната светлина. Наместо да се потпре на студиска осветленост, тој им дозволува на природната светлина и сенките да си поиграат на неговите модели, резултирајќи со прекрасно оформени фотографии кои имаат нежни и пригушени тонови.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар