Прекрасен кавер со чашка на песната „Royals“

Сара Стоун по низа грешки и неуспешни обиди, успеала да направи еден од најдобрите кавери кои некогаш сте ги слушнале за песната „Royals“.

Исклучителни фотографии на кои светлината и сенките си поигруваат со вашите очи

Фотографии од млади девојки кои се изгубени во длабочината на нивните мисли, без разлика дали се опкружени со природни пејзажи или се затворени во темните делови од нивните домови.

Како да се надмине вечниот проблем во односот помеѓу менаџерите и вработените?

„Како и секогаш, у 5 за 12 ми рекоа да го средам документот“, „е стварно не можам да работам под притисок“, „цела работа ја направив тип-топ и едно фала не може да каже!“, „значи што и да направам пак сум у грешка“...
Датум: 29 јул 2014
, Автор:

Мали дечиња со своите големи домашни миленичиња

И покрај тоа што изгледаат застрашувачки, поголемите раси на кучиња знаат да бидат многу добри фамилијарни пријатели кои се полни со љубов и ги штитат децата на сопствениците исто како да се нивни.

12 начини да му го разубавите денот на вашиот партнер за помалку од минута

Доколку вашиот партнер има лош ден, еве што можете да направите за да му го подобрите расположението.
Датум: 29 јул 2014
, Автор:

7 работи за кои ќе жалите по 7 години

Понекогаш не можеме да ги разбереме последиците од работите кои ги правиме во животот. Но, едно е сигурно: сите сакаме да ги одбегнеме нештата кои подоцна ќе бидат извор на каење и неподносливо гризење на совеста.