iMove – концепт автомобил инспириран од производите на „Епл“

iMove – концепт автомобил инспириран од производите на Apple

Што мислите за автомобил брендиран од „Епл“ (Apple)? Италијанскиот дизајнер Ливиу Тудоран, инспириран од производите на „Епл“ создал концепт на автомобил за 2020 година, кој го нарекол iMove. Тој би работел на електрична енергија, а надворешно би ги имал истите стилски карактеристики како најновите Мекинтош производи.
iMove – концепт автомобил инспириран од производите на „Епл“iMove – концепт автомобил инспириран од производите на „Епл“Поголемиот дел од колата е прекриен со проѕирен материјал, така што и целосно затворен би ви создавал чувство како да се возите во кабриолет. Транспарентниот материјал истo така е и сончев колектор. Во него би можеле да се возат тројца патници, а возилото ќе понуди и инвентивен багаж простор.
iMove – концепт автомобил инспириран од производите на „Епл“iMove – концепт автомобил инспириран од производите на „Епл“Овој концепт исто така предвидува, разни можности за персонализација, така што сопственикот би можел да си го прилагодува возилото спрема своите потреби.
iMove – концепт автомобил инспириран од производите на „Епл“
Видео за концептот iMove (препорачливо е да го гледате на цел екран):


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар