Time lapse видео: „Невиденото море“

Time lapse видео: „Невиденото море“

„Невиденото море“ (The Unseen Sea) е дело на фотографот и аниматор Сајмон Кристен кое претставува спој од повеќе фотографии, поврзани во едно фантастично time lapse видео (го прикажува одминувањето на времето), добро за око и за уво.
(1) Time lapse видео: „Невиденото море“
Сликите се направени во заливскиот предел на Сан Франциско во период од една година. Како музичка подлога за видеото е искористена песната Mary’s Song од Ник Кејв, од саундтракот на филмот „Убиството на Џеси Џејмс од страна на кукавицата Роберт Форд“ (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford).
(2) Time lapse видео: „Невиденото море“
Гледајте го видеото со HD квалитет, попуштете го звукот и на цел екран уживајте во овие 3 минути.

Уште две вакви ремек дела ќе најдете на официјалниот веб-сајт на авторот: simonchristen.com, додека љубителите на добрата фотографија можеби ќе сакаат да го ѕирнат и неговиот профил на Фликр.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. MArija95 Reply

    kako se vika pesnata?

Остави коментар