Фотографи ја опишуваат љубовта во само една фотографија!

Фотографи ја опишуваат љубовта во само една фотографија!

Љубовта е комплексен сет од емоции и верувања, интензивно чувство на длабока поврзаност и сила на природата што се забележува насекаде околу нас. Љубовта е едно од најсилните чувства што некогаш ќе имаме можност да го почувствуваме – таа е длабока посветеност и поврзаност со некој или нешто. Семејство, пријатели, љубовници, миленици…

Кога станува збор за дефинирање на љубовта, сите ние имаме уникатна дефиниција. Па, кога било побарано од група фотографи ширум светот да ја претстават љубовта во само една фотографија за популарниот фото-натпревар #Love2019, тие без сомнение добро си ја завршија својата работа. Погледнете дел од најдобрите фотографии што ќе ви го стоплат срцето!

Фотограф: @diepvan

Фотограф: @fabiansaw

Фотограф: @light_rays

Фотограф: @debdatta75

Фотограф: @uglefisk

Фотограф: @dikyedarling

Фотограф: @asadsungkar

Фотограф: @pranab_basak

Фотограф: @ptkhanhhvnh

Фотограф: @bmvisuals

Фотограф: @aska2016

Фотограф: @khoiphan

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар