Уникатно домашно изработени кафе барови што ќе ги обожаваат љубителите на кафето

Секојдневно пиете кафе во удобноста на вашиот дом или можеби посетувате локални кафулиња за целокупно доживување на атмосферата? Лошата вест е што некогаш посетувањето на кафулиња може да биде скапо и да чини малку повеќе од вашиот буџет кој го имате на располагање. Добрата вест е што можете да си направите кафе бар во домашни услови! Така нема да го надминете буџетот, но и целосно ќе уживате во ритуалот на пиење на вашиот омилен кофеински пијалак. Ви претставуваме домашно изработени кафе барови со помош на полици, кујни креденци и кутии од кои можете да се инспирирате и да си направите сопствено катче за пиење кафе. Погледнете ги овие уникатни изработки и добијте идеја за уредување на вашиот простор!

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар