Девојката која со својата креативност шири среќа и добро расположение по улиците на Киев

Настја Винокурова е украинска артистка која во Киев прави необични и добронамерни креации со цел да го подобри расположението на оние кои имаат лош ден. Овие пораки се познати и како #picspocs и можат да се забележат насекаде низ градот. Погледнете дел од нејзината работа и уште веднаш понесете едно парче добра емоција со вас.

Девојката која со својата креативност шири среќа и добро расположение по улиците на Киев

Немате со кого да одите да танцувате во петок? Земете со вас едно разиграно свинче.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар