Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Со помош на вашата фантазија, можете да се смалите колку мува и да влезете во порталите што ги слика артистката Кара Ледон. Со помош на маслени бои и минијатурни четки, таа создава навистина детални мали светови, во кои и таа самата сака да „побегне“.

Кара на почетокот цртала мурали на разни градби, но сега се одлучила за минијатурни мурали, кои можете да ги носите и околу вашиот врат. Погледнете ги нејзините неверојатни мали ремек-дела.

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Артистка црта мали портали кон други светови на компаси и медалјони

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар