Неверојатни 3Д тетоважи што ќе си поиграат со вашиот ум

Веројатно и вам никогаш не ви е доста од 3Д тетоважи, бидејќи постојано еволуираат и изгледаат сè подобро. Прославени од пионерите како Џеси Рикс и Winston The Whale, овие илустрации секогаш ќе ве натераат да ги погледнете два пати. Некои од тетоважите изгледаат толку реално, што ќе помислите дека излегуваат од кожата. Другите пак се одлични оптички илузии, кои изгледаат речиси невозможно.

Доколку барате инспирација за следната тетоважа, зошто да не ја направите во три димензии? Дезените во продолжение сигурно нема да ве остават рамнодушни.

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Неверојатни 3Д тетоважи што ќе ги поиграат со вашиот ум

Продолжува на следната страница

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар