6 идеи за домашна училница

Учебната година сѐ уште нема да започне, па затоа треба да размислите за создавање на домашна училница каде што вашите деца ќе учат додека седат дома. Дури и потоа кога ќе започне учебната година, тие можат да уживаат во нивното ново катче односно домашна училница.

Без разлика дали имате мал стан со мала детска соба или планирате училницата да ја направите во дневната соба, не грижете се! Овие идеи сигурно ќе ве инспирираат.

1. Одберете го најдоброто место

Не секој има простор за домашна училница, но можете да направите преклопна маса со основни училишни материјали и кутии за складирање.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Girl Mom Life • DIY (@lydialouiseblog) el

2. Направете го забавно

Направете го просторот забавен за вашите деца. Украсете со различни бои и вклучете ги вашите деца во украсувањето и давањето идеи.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de l a u r a g o d f r e y (@laurawgodfrey) el

3. Искористете ги работите што веќе ги имате

Правењето на домашна училница не мора да биде скапо. Сигурно имате стари лименки дома кои можете да ги украсите и во нив да ги ставите моливите.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Jess•Homemaker & Homeschooler (@hashtagbigfamily) el

4. Додајте табла за белешки

Таблата ќе биде одлично место каде што вашето дете ќе пишува белешки или ќе ги закачува своите цртежи.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de chelsea || diy + farm (@chelwaldroup) el

5. Не заборавајте на детската соба

Работниот простор можете да го направите во детската соба, бидејќи така детето ќе има време за себе и ќе може подобро да се концентрира.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Erin|DIY| Lifestyle| Blogger (@liveprettyonapenny) el

6. Купете поголема работна маса

Пронајдете поголема работна маса и исто така додадете повеќе полици каде што можете да ставите книги и други училишни материјали.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kids Interiors | Rebecca Simon (@maisonellieinteriors) el

Прочитајте кои се 10-те грешки што родителите треба да престанат да ги прават.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар