Украсете ги ушите со волшебни соѕвездија: Нов начин на пирсање што го освои светот

Овие соѕвездија од пирсови се состојат од мали светкави обетки наредени низ целото уво.

Нов моден тренд кој ќе ве освои: Рачно обоени омбре хулахопки

Се прашувате како да останете во тренд и во студените месеци? Нема подобар начин од рачно обоените омбре хулахопки!

Само за храбри девојки: Скриено виножито во косата е најновиот моден тренд!

Оваа „подмолна“ техника на фарбање подразбира живи бои на виножито под вашата природна коса, што значи дека сами можете да одберете кога ќе ја покажете фризурата.

Најнов моден тренд: Неверојатни парчиња облека создадени само со помош на ножици

Талентираниот американски дизајнер Адам Саакс за само неколку минути може да го претвори и најобичното парче облека во нешто навистина неверојатно.

Претворете се во сирена со овие круни од вистински школки кои станаа апсолутна Интернет сензација

Совршени модни додатоци кои ќе направат да се чувствувате како сирена каде и да одите.

Нов моден тренд кој ќе ве остави без зборови: Мажи со плетенки

Добро одржуваните бради и средените машки пунџи сега се заменети со уште покомплицирани фризури.

Ќе останете воодушевени: Нов моден тренд кој брзо се шири по социјалните мрежи

Доколку ви се допаѓаше трендот со ланчињата „чокер“, тогаш оваа вест без сомнение целосно ќе ве воодушеви!

Доменико Долче и Стефано Габана ни ги откриваат тајните на добрата мода и стилот

Женската сексуалност и сензуалност е нивната инспирација за целата таа облека која остава без зборови.

Најновиот моден тренд, кога е накитот во прашање, нема да ве остави рамнодушни

Дали сте доволно храбри да носете впечатливи прстени на двете раце?

Дали би носеле градник од синџири?

Што прво ви паѓа на памет кога некој ќе ви спомне градник направен од синџири?

Нов пролетен тренд: Долги елеци како задолжително парче во вашиот гардеробер!

Оваа сезона на сцена ни доаѓа дневното парче на кое секоја жена тешко ќе му одолее.

Неодоливи модни додатоци за вашите миленици

Една нова компанија решила да го преземе концептот за мода за миленици и да го претвори во прифатлив и интересен тренд.
Датум: 06 јан 2016