05 април 2020 | Кафе пауза

Пронајдете се во еден од овие 10 случаи: Каков вид врска имате со партнерот?

Статистички гледано, потребни се шест недели за да ја официјализирате вашата врска, а во продолжение прочитајте какви видови врски постојат помеѓу партнерите.

Вежбајте дома: Направете тренинг со ѕидот

Овие вежби ќе ви помогнат да согорите многу калории и да го обликувате целото тело за само петнаесет минути, два до три пати неделно.

Сигурно ќе се препознаете: 11 видови луѓе во карантин и нивните смешни описи

Поминаа многу денови од затворањето на кафулињата, на рестораните и на другите места за дружење, а со моменталната состојба излегоа на површина некои нови особини кај луѓето.

Овие 4 хороскопски знаци се најголемите крадци на ќебиња

Ако го делите креветот со еден од овие 4 хороскопски знаци, можеби ќе сакате да размислите да го донесете вашето сопствено ќебе во креветот.

Цветниот принт ќе доминира на модната сцена во текот на оваа сезона

Поиграјте си со вашите комбинации и бидете подготвени веднаш штом животот ќе се врати во нормала. Според модните експерти, цветните принтови ќе се носат постојано.