Пронајдете се во еден од овие 10 случаи: Каков вид врска имате со партнерот?

Пронајдете се во еден од овие 10 случаи: Каков вид врска имате со партнерот?

Постојат врски во кои се гледате со партнерот 3-4 пати неделно, но кога вашата мајка ќе ве праша дали имате дечко, одеднаш заборавате дека тој постои. Водите бескрајни разговори на социјалните мрежи каде што никој од вас сè уште не го следи другиот. Статистички гледано, потребни се шест недели за да ја официјализирате вашата врска, а во продолжение прочитајте какви видови врски постојат помеѓу партнерите.

Пронајдете се во еден од овие 10 случаи: Каков вид врска имате со партнерот?

1. Партнер за секс

Секоја ваша средба завршуваше во спалната соба (или во некоја друга просторија), но во вашиот однос има недостаток на какви било подлабоки чувства. Можеби едноставно немате потреба да бидете во врска или партнерот го сметате за совршен за истражување на некои нови сексуални фантазии. Во секој случај, вашата врска се одвива исклучиво во кревет и двајцата сте свесни за тоа.

2. Џокер за секстинг

Без оглед кој ги испраќа пораките, вашите разговори генерално се сведуваат на два збора: „Буден си?“. Оваа комуникација генерално се случува кога некој од вас е пијан, осамен или двете. Нема потреба од романтика, вашите тела зборуваат сами за себе.

3. Пријатели со бенефиции

Одвреме-навреме завршувате заедно во креветот, но тоа не значи дека не појадувате заедно следниот ден. Освен тоа, му верувате доволно за да разговарате за тоа колку сте добар материјал за врска (дури и кога сте целосно голи) и знаете дека можете да зборувате за многу работи без никаква љубомора или срам.

4. Вашето безбедно пристаниште

Дали вашата средба помина лошо или минувате низ раскинување? Тој е тука да ви ја врати вашата самодоверба. Секогаш ќе ви кажува дека сте одлична девојка и дека само идиотите не го забележуваат тоа. Сепак, во вашата врска никогаш не се случило ништо друго освен неколку страсни бакнежи.

5. Замислено момче

Не само што одамна сте биле во фаза на жесток секс на неколку платформи, туку него го интересира и како поминавте на интервјуто за работа. Проблем? Целата врска се одвива преку телефон. Вашите дружења настрана од допишувањето се случуваат многу ретко или, уште полошо, никогаш не се случиле.

6. Сигурна симпатија

Невини флертувања, значајни погледи и неколку секунди предолги прегратки, освен што сè уште не се случило ништо сексуално. Факт е дека уживате во фантазирањето, па не сакате да го расипете со донесување сериозни одлуки. На крајот на краиштата, на тој начин никој нема да биде повреден.

7. Вашиот плус еден

Од забава на работа до свадбата на вашата сестра, неговиот костум е секогаш подготвен без какви било прашања. Луѓето постојано ви кажуваат колку сте слатки заедно, иако навистина нема хемија надвор од подиумот за танцување.

8. Врска со рок на траење

Неспорно е дека се сакате еден со друг и се согласувате дека сте во врска, но го знаете точниот ден кога таа ќе мора да заврши и ќе бидете принудени да продолжите понатаму. Можеби тој ќе се пресели на друг континент на крајот на годината или вие одлучивте да уживате во летна авантура што ќе заврши до крајот на студените есенски денови.

9. Фрлање трошки

Тој повремено ќе ви фрла „трошки“ на внимание во форма на сексуални пораки, коментари на вашиот профил на Инстаграм или повици како „може некогаш да пиеме кафе“ – сè за да го задржи вашиот интерес, но никогаш не го исполнува тоа што го ветил. Всушност, оваа личност ви дава апсолутен минимум, а вие верно се држите за тенката нишка од вашата врска.

10. Пропуштена можност

Првата средба помина толку добро што мораа да ве изнесат од кафеаната, но средбата број два не се случи следните шест недели. Во овој момент, веќе не можете да утврдите дали тоа е затоа што состанокот сепак не бил толку совршен или затоа што тоа не се случило во вистинскиот момент. Можеби не ви пречи моменталната состојба, но еднаш ќе мора да дефинирате дали сте во врска. Избегнувањето на разговорот само ќе ја зголеми непријатноста, особено ако не сакате иста работа.

Дали знаете дека освен вистинската, постојат уште 4 видови љубов? Прочитајте за која од нив вреди да се борите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар