Цветниот принт ќе доминира на модната сцена во текот на оваа сезона

Цветниот принт ќе доминира на модната сцена во текот на оваа сезона

Поиграјте си со вашите комбинации и бидете подготвени веднаш штом животот ќе се врати во нормала. Според модните експерти, цветните принтови ќе се носат постојано. И покрај тоа што деновиве сите се дома, тоа не значи дека не треба да се подготвите за убавите денови што ќе ве чекаат кога ќе излезете од карантин.

Цветниот принт ќе доминира на модната сцена во текот на оваа сезона

Светските креатори го враќаат цветниот принт на сцената и тоа во сите форми, бои и големини. Цветовите ќе можете да ги видите насекаде, и на чевлите и на популарните додатоци за коса, а најактуелни ќе бидат 3Д цветовите.

Не е ни чудо што цветниот принт е секогаш присутен во пролетните и во летните колекции затоа што цветовите „ќе ве разбудат“ од заспаната зима и од темните тонови. Затоа, не двоумете се што да облечете во првите денови кога ќе излезете од изолација. Фустаните, панталоните, маиците, па дури и додатоците треба да бидат во цветен дизајн.

Погледнете како некои трендсетерки ги комбинираат своите омилени цветни парчиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝓷𝓲𝓬𝓸𝓵𝓮 𝓪𝓵𝔂𝓼𝓮 (@nicolealyseee) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WOMANISTAN (@womanistan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗛𝗮𝗻𝗻𝗮𝗵 𝗔𝗹𝗹𝗶𝗻𝘀𝗼𝗻 🍊 (@hannahallinson) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝓝𝓲𝓴𝓸𝓵𝓲𝓷𝓪 𝓑𝓸𝓻𝓰 (@mamasfashionplate) on

Погледнте ги 8-те летни трендови што веќе можете да ги видите на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар