15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

Кога ја чистите куќата, можете да ги направите работите многу полесно само со помош на малку фантазија и со употреба на неколку трикови. Коцката мраз може да ви помогне да ги отстраните дамките од восок, а пастата за заби може да ви помогне да се ослободите од гребаниците на вашиот мебел. Секогаш има полесен начин како да го средите домот, па погледнете ги овие трикови што ќе ви заштедат многу пари и време.

1. Сода бикарбоната и оцетот може да ви помогнат да ги одзатнете затнатиот тоалет или мијалникот

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

2. Кога вашите деца ќе нацртаат нешто на ѕидот, користете фен за да го стопите восокот

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

3. Исчистете го мијалникот со бебешко масло за да сјае

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

4. Затворете ги отворените кеси со помош стари шишиња

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

5. Влажната микрофибер крпа може да ви помогне да го исчистите нередот

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

6. Додајте детергент за перење или омекнувач во казанчето за вода во тоалетот за пријатна арома

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

7. Предметите што ги миете ставете ги во цедалка за побрзо да се исушат

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

8. Поминете го тепихот со гумена алатка за чистење прозорци за да изгледа чисто

15 трикови што ќе ви заштедат многу пари и време

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар