4 модели на хулахопки кои се апсолутен хит оваа сезона

4 модели на хулахопки кои се апсолутен хит оваа сезона

Есента е на многумина омилено годишно време за правење модни комбинации заради можноста да носиме долги фустани, капути и чизми, а со ова доаѓа и употребата на хулахопките. Оваа година тие се толку популарни што слободно можете да дозволите да бидат главниот печат на секоја ваша модна комбинација.

1. Неодоливи точки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANDY TORRES (@stylescrapbook) on

Овој дезен на хулахопки е популарен веќе неколку сезони, а најмногу се практикува во отмените и нежни комбинации со оглед на тоа што на секој сталјинг му додава нота на нежност и романтичност.

2. Пепито

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena (@styling_on_the_edge) on

Овој впечатлив геометриски дезен често го гледаме на капутите и панталоните, но сега е достапен и во варијанта на хулахопки. Толку е ефектен што без сомнеж може да ја стилизира секоја комбинација.

3. Ситно мрежести

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Soni Panda Official 🐼 (@sonipanda) on

Мрежестите хулахопки се популарни со децении, најмногу заради ефектот на визуелно сокривање на евентуалните недостатоци на нозете. Оваа сезона се најпопуларни што поситните мрежести хулахопки, кои може да бидат и украсени со циркони или со впечатлив раб.

4. Животински принт во впечатливи бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharleen Joynt (@sharleenjoynt) on

Љубителките на овој доминантен дезен имаат причина да се радуваат – сега хулахопките во ефектни бои преку кои се разлеваат препознатливите шари на леопард, тигар или зебра се апсолутен хит. Изгледаат многу моќно, па луѓето нема ни да забележат што сте искомбинирале со нив.

Кој е вашиот омилен модел за оваа сезона?

Погледнете ги и овие додатоци за коса кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима, а ќе ве освојат на прв поглед.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар