Основни форми на женското тело

Каква форма има вашето тело, на што да обрнете внимание и како да го одберете вистинското парче облека според вашата форма?
Датум: 21 мар 2012
, Автор:

Жените повеќе се тетовираат од мажите

Најновите анкети спроведени во САД, покажуваат дека жените сè почесто и многу повеќе се тетовираат од посилниот пол.

10 чекори до незаборавна женска забава

Подгответе собир кој вашите пријателки никогаш нема да го заборават. Не ви треба посебен повод за славење и добра забава.
Датум: 16 мар 2012
, Автор:

Најмоќните жени-владетелки низ историјата

Сите знаеме дека светот се врти околу жената, но низ историјата постоеле жени кои буквално владееле со светот или барем со поголем дел од него. Тоа се жени кои остро се спротивставиле на обезвреднувањето...
Датум: 30 јан 2012
, Автор:

Како поминуваат годините, сексот станува подобар

Истражувањето било направено на жени на возраст од 40 до 100 години, а резултатите покажале дека половина од испитаниците се сексуално активни, дури и во осумдесеттите години од животот.

Што жените кажуваат, а што всушност мислат?

Во машко-женската комуникација едноставно постојат одредени зборови и реченици кои жените често знаат да ги употребат, а од кои машките се збунуваат и не знаат што да сторат понатаму.

Топ 10 „аутфити“ за новогодишната ноќ

Започна новогодишната еуфорија низ градовите. Како и секоја година во овој период, жените, а посебно младите девојки најмногу обрнуваат внимание на облеката што ќе ја носат на новогодишната ноќ.
Датум: 19 дек 2011
, Автор:

10 знаци дека тој е вистинскиот човек за вас

Дали вашата врска е минлива или е тоа долготрајна љубов, е вечно прашање за кое жените размислуваат повеќе од мажите.
Датум: 15 дек 2011
, Автор:

Секој четврти маж ги сонува неговите бивши девојки

Според Давина Меккејл нашите сонови ни помагаат да ги сфатиме, развиеме и процесираме емоциите.

Лошите момци се поголем предизвик за девојките

За физичка привлечност, на жените им е потребна доза на арогантно и дрско однесување од страна на мажите за да се постигне ефектот на „забрането овошје“.

Вицови за мажите измислени од страна на жените

Зошто мажите се женат? За да не мора повеќе да го вовлекуваат стомакот...

Половина од жените се под стрес кога возат со партнерот до нив

Според најновите истражувања, повеќе од половина од жените признаваат дека доколку на совозачкото седиште седи нивниот партнер, тие стануваат нервозни и вознемирени.