Совршен базен за љубителите на гитарите

Овој неверојатен базен за пливање во облик на гитара се покажал како вистински предизвик за неговите дизајнери – канадската компанија Аква-Тек. Нивниот клиент, страствениот колекционер на гитари кој со сосема спротивна намера отишол во компанијата, одеднаш се премислил предложувајќи чудна и несекојдневна идеја. Тој сакал базен во форма на гитарата направена по нарачка за „Les Paul.“

Совршен базен за љубителите на гитарите

И покрај предизвиците на проектот, деталите на базенот се доведени до совршенство, а прекрасната сина боја на водата е одличен додаток кој придонесува за уникатноста на дизајнот. Со должина од 19 метри, овој базен продолжува да биде голема инспирација за сите љубители на гитарите низ светот.

Совршен базен за љубителите на гитаритеСовршен базен за љубителите на гитаритеСовршен базен за љубителите на гитаритеСовршен базен за љубителите на гитарите

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар