19 јуни 2012 | Кафе пауза

Модни катастрофи на познатите

Дали од бес и разгаленост или од помислата дека што и да облечат ќе бидат кул, познатите прават многу модни грешки. Можеби некои од издвоените личности се наши идоли и ги обожуваме, но овие нивни комбинации едноставно се смешни.
Датум: 19 јун 2012
, Автор:

Канада во досега невидено светло

Прекрасни фотографии за Канада кои го одземаат здивот...

Работи за кои (не) вреди да направите компромис во врската

Нема љубовна врска која е совршена, поради фактот што никој не е совршен. Но постојат компромиси кои можат да ги избалансираат работите и да ги смират несогласувањата...
Датум: 19 јун 2012
, Автор:

Свештеничката куќа на дрво

Свештеничката куќа на дрво е изградена од страна на свештеникот Хорас Бурџес. Таа се наоѓа во Кросвил, Тенеси, а достигнува висина од 30,5 метри.

Совршен базен за љубителите на гитарите

Страствен колекционер на гитари предложил чудна и несекојдневна идеја за базен...

Музикално дете

Слатко детенце кое како да е родено со чувство за музика...

Чоколадна магија

Стилски фотографии со чоколадо кои ѝ пркосат на гравитацијата...

Зошто ранобудниците се посреќни и поздрави?

Студија која ја поддржува добро познатата изрека: „Кој рано рани, две среќи граби“.