Свештеничката куќа на дрво

Свештеничката куќа на дрво е изградена од страна на свештеникот Хорас Бурџес. Таа се наоѓа во Кросвил, Тенеси, а достигнува висина од 30,5 метри. После 11 години интензивно градење, без спремање на никаков градежен план, оваа уникатна црква претставува неверојатна куќа на дрво изградена само од штици и шајки.Свештеничката куќа на дрвоЦелата конструкција потсетува на некоја магична куќа од бајките. Низ неа има направено голем број соби и ходници, кои меѓусебно се поврзани една со друга. Навистина импресивно. Свештеничката куќа на дрвоСвештеничката куќа на дрвоСвештеничката куќа на дрвоСвештеничката куќа на дрвоСвештеничката куќа на дрвоСвештеничката куќа на дрвоСвештеничката куќа на дрво


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Христина Reply

    1 ќибритче и збогум 11 години 😀

Остави коментар