Чоколадна магија

Уметничкото здружение NAM од Токио, за потребите на кампањата City Chocolate Trail, ги изработи овие неверојатни фотографии. Иако на прв поглед имате чувство дека станува збор за некакви преработки во Фотошоп, всушност се работи за една единствена фотографија. Со помош на тенки жици, уметниците успеале да создадат магија каде чоколадото лебди околу вас.

Чоколадна магија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар