Модни катастрофи на познатите

Секој може да направи грешка, но постојат грешки кои едноставно не се простуваат. Особено ако сте познати ширум целиот свет, и тоа како модна икона, пливате во пари, дури и не знаете што попрво да направите со нив. Дали од бес и разгаленост или од помислата дека што и да облечат ќе бидат кул, познатите прават многу модни грешки.

Без разлика дали станува збор за фустан кој целосно противречи на нивната форма на тело, комбинација која не одговара за одредена пригода или обувки кои се косат со секаква модна логика, модните експерти одвоиле неколку катастрофални модни утки на познатите, иако ги има навистина многу повеќе. Можеби некои од издвоените личности се наши идоли и ги обожуваме, но овие нивни комбинации едноставно се смешни.

Модни катастрофи на познатите

Крис Браун

Модни катастрофи на познатите

Ники Минаж

Модни катастрофи на познатите

Витни Порт

Модни катастрофи на познатите

Ријана

Модни катастрофи на познатите

Менди Мор

Модни катастрофи на познатите

Лил Ким

Модни катастрофи на познатите

Аманда Сајфред

Модни катастрофи на познатите

Џенифер Анистон

Модни катастрофи на познатите

Ешли Тисдејл

Модни катастрофи на познатите

Бритни Спирс

Модни катастрофи на познатите

Куба Гудинг Џуниор

Модни катастрофи на познатите

Џулиен Хаф

Модни катастрофи на познатите

Кејти ПериБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар