Би живееле ли во ваква гаража?

Овој несекојдневен простор е резултат на желбата на еден млад Бразилец својот дом да го обликува според својата најголема страст. За тоа се погрижила архитектката Брунет Фракароли, која што од 120 метри квадратни големата гаража создала оригинално дизајнирано живеалиште.Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Автомобилот зазема централно место, но покрај него овде има и простор кој ја извршува функцијата на дневна соба, трпезарија, има купатило, канцеларија, па дури и катче за проектирање филмови. Мебелот е исто така модерен и внимателно одбран. Оваа гаража се наоѓа во бразилската метропола Сао Пауло.Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?Би живееле ли во ваква гаража?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. elena Reply

    prekrasno

Остави коментар