Неверојатно едноставни фризури што секој може да ги направи

Неверојатно едноставни фризури што секој може да ги направи

Тешко е секогаш да се има совршена фризура и понекогаш косата едноставно не сака да соработува со нас. Општото мислење е дека за да се направи убава фризура потребно е многу време, а кој има толку време рано наутро? За среќа, нештата не се толку комплицирани колку што делуваат на прв поглед. Постојат многу едноставни начини на коишто можете да ја средите косата, а кои нема да ви одземат време.

Неверојатно едноставни фризури што секој може да ги направи

Наопаку превиткани шишки прицврстени со шноличка

Некои се толку едноставни што и дете би можело да ги направи, а сепак ќе изгледате како да сте биле кај професионален фризер.

Неверојатно едноставни фризури што секој може да ги направи

Плетенка што ќе ви ја тргне косата од очи

Погледнете ги останатите фризури во следнава галерија…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар