21 септември 2016 | Кафе пауза

Без конкуренција: Никој не може да им одолее на дамите родени во овој хороскопски знак

Дамите родени во овој знак се љубопитни, комуникативни, духовити и едноставно брилијантни.

5 работи што никогаш не треба да ги правите додека сте во кревет

Креветот пред сè е место за одмор, но честопати во него правиме секаков вид други активности.

Неколку маски за лице што ќе ви го решат проблемот со мрсната кожа

Доколку имате премногу мрсна кожа, тогаш ви откриваме неколку маски за лице кои можете да ги направите сами,

Од машка перспектива: Зошто мажите гледаат во други жени?

Ако сте забележале дека вашиот партнер повремено погледнува и во други жени, не очајувајте.

Овој неодолив робот ќе ви помогне да стекнете позитивни навики и да ги задржите истите

Неговата функционалност се базира на теоријата за стекнување навики според која ние ги формираме нашите навики на следниов начин: поттик, рутина, награда.

Дознајте кои се карактерните особини на најновиот хороскопски знак – Змијоносецот

Сместен помеѓу Скорпијата и Стрелецот, овој нов хороскопски знак би можел целосно да го промени лицето на досега познатиот Зодијак.

Силните жени не дозволуваат љубовната врска да им го уништи пријателството

Една од најважните карактеристики на силните жени е што тие не се менуваат со цел да го привлечат момчето кое им се допаѓа.

10 трикови кои ќе ви помогнат да ја отстраните болката од новите чевли

Без разлика дали сте маж или жена, кога треба да носите нов пар чевли, вашите нозе секогаш страдаат.

Неверојатно едноставни фризури што секој може да ги направи

Некои се толку едноставни што и дете би можело да ги направи, а сепак ќе изгледате како да сте биле кај професионален фризер.

7 интимни работи за кои никогаш не треба да разговарате со вашиот партнер

Самото спомнување на некоја од следниве теми може да предизвика конфликти, раѓање на несигурност, па дури и моментално раскинување во најлошите можни случаи.

Каков вид луѓе мразите? Одговорот на ова прашање кажува многу за вашата интелигенција

Изгледа изборот на луѓето што ги мразите може многу да каже за вашата интелигенција.
12