Дознајте кои се карактерните особини на најновиот хороскопски знак – Змијоносецот

Сите многу се изненадивме кога слушнавме дека веројатно постои 13-ти знак во Зодијакот, наречен Змијоносец. Сигурно се прашувате кои се неговите особини и како ќе влијае неговата појава на астрологијата. Всушност, за постоењето на Змијоносецот се дознало уште во 2011 година, но тогаш како да се занемарило тоа откритие за сега повторно да почне да циркулира со неверојатна брзина. Сместен помеѓу Скорпијата и Стрелецот, овој нов хороскопски знак би можел целосно да го промени лицето на досега познатиот Зодијак.

Дознајте кои се карактерните особини на најновиот хороскопски знак – Змијоносецот

Она што е интересно кај овој знак е фактот што за разлика од останатите 12 знаци, Змијоносецот се поврзува со вистински човек по име Имхотеп, исто така познат како Асклепиј кај Старите Грци. Имхотеп живеел во 27-ми век п.н.е. во Египет. Змијоносецот инаку ги претставува луѓето родени помеѓу 29-ти ноември и 17-ти декември.

Дознајте кои се карактерните особини на најновиот хороскопски знак – Змијоносецот

Овој хороскопски знак е посебен затоа што нема свој спротивен знак како останатите. Освен тоа, исто како што тој се паѓа меѓу Скорпија и Стрелец, така и неговите особини претставуваат комбинација од нивните. Па така, женските Змијоносци имаат многу среќа во животот и се сметаат за неверојатно привлечни.

Исто така, Змијоносците многу лесно напредуваат во животот затоа што добро се согласуваат со нивните претпоставени, иако не го следат слепо авторитетот и секогаш се борат за вистината. Жедни се за мудрост и знаење и идеалната професија за нив е архитектурата. Нивниот стил на облекување е многу впечатлив и сакаат да носат светли бои. Нелогично, но нивниот среќен број е 12, а не 13. Змијоносците се љубопитни, отворени кон промени, вистински визионери и имаат одлична смисла за хумор. Доколку на почеток кога прв пат чувте дека не сте Скорпија или Стрелец, туку Змијоносец бевте скептични и не ви се допадна таа идеја, можеби сега ќе се премислите бидејќи неговите особини не се воопшто лоши.

Дознајте кои се карактерните особини на најновиот хороскопски знак – Змијоносецот

13-тиот знак е исто така многу страстен, што си носи свои позитивни, но и негативни последици. Иако Змијоносецот има многу прекрасни карактерни особини, сепак тој е и многу љубоморен, мистериозен, арогантен и импулсивен. Змијоносците се интроверти и сакаат да поминуваат време сами, односно ги одбегнуваат дружбите со луѓе со кои знаат дека нема да можат да доминираат. Доколку припадникот на овој знак се плаши од вас или не ви верува, ќе ве одбегнува. Со оглед на тоа што тие се многу способни за лажење и криење работи, не би сакале да си играте со нив.

Како што можете да видите, Змијоносецот има свои позитивни и негативни страни, впрочем како и секој друг хороскопски знак. Многумина не ја прифатија баш најдобро оваа промена во Зодијакот. Без разлика на тоа каков е вашиот став во врска со ова откритие, запаметете дека ниту еден хороскоп не може да ви каже кои сте и како се однесувате. Останете свои и бидете тоа што сакате да бидете!

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

  1. JAna Reply

    kolku sto slusnav mislev deka zmijonosecot bil otfrlen vo minattoto(ne sum sigurna) neznam zosto, ne mozam da se setam ama ako toj sega se upotrebuva togas mora i karakteristikite na ostanatite znaci da se promenat barem malku jas sum rodena na sesti maj i kolku sto znaev jas sum bik ama so noviot znak jas sum oven ama karakteristikite na ovenot voopsto ne mi prilegaat. znam deka postojat nesta kako natalna karta i ja znam mojata na pamet ama ne sum sigurna deka bas imam oven vo sonceto i plus toa bi znacelo deka moite dvajca roditeli ovni ne se i dvajcata ovni tuku edniot ribi a drugiot oven ovaa e zbunuvacni. Dali ke se promenat kalkulatorite za natalna karta?

  2. elenka Reply

    KAKO SO SI BESE STARIOT HOROSKOP TAKA KE SI OSTANE 😉 AJ CAO

  3. Hanna Reply

    ок значи нема 13 ти знак, ти си знакот кој си мислеше дека си, едноставно нема место за нов знак на пример 24 можеш да го поделиш со 13? НЕ секако еве ви и видео

Остави коментар