Најпопуларната боја за коса за есен 2018 година

Најпопуларната боја за коса за есен 2018 година

Есента ќе пристигне уште пред да трепнете, и веднаш ќе се најдеме во омилената сезона за комбинирање капути, чизми и џемпери. Но, што е со косата? Со оглед на тоа што есента ја замислуваме во топли бои, воопшто не изненадува фактот што се очекува сите девојки да ја офарбаат својата косата во комбинација од бакарни и златни тонови.

Оваа боја одлично ќе им стои на оние што имаат природно светла коса, и кои би сакале да внесат некаква промена во изгледот. Сепак, и покрај тоа што се препорачува за девојките со руси коса, оваа боја супер ќе им стои и на бринетите. Погледнете ги различни начини на кои можете да си поиграте со нијансите и одберете ја вашата омилена верзија!

Ќе се заљубите на прв поглед: Дознајте и која е бојата што најмногу ќе се носи до ладните зимски денови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар