07 август 2018 | Кафе пауза

Најпопуларната боја за коса за есен 2018 година

Погледнете ги различни начини на кои можете да си поиграте со нијансите и одберете ја вашата омилена верзија!

Администрацијата за храна и лекови предупредува за новиот потенцијално опасен вагинален тренд

Модерните идеали за убавина изгледа дека ги убедуваат жените дека треба да го подобрат изгледот на нивните гениталии.

Најсмешните книги што можете да ги прочитате ова лето на плажа

Доколку се мислите која книга да си ја порачате од Амазон за овогодишниот летен одмор, топло ви ги препорачуваме следниве комедии...

6 начини да ја исчистите микробрановата печка со продукти што ги имате дома

Дали некогаш сте помислиле да купите нова микробранова само затоа што онаа што ја имате е премногу валкана?

Сексуална астролошка компатибилност на Овенот со сите хороскопски знаци

Водени од Марс, Огнот и Сонцето, Овните знаат да љубат на само еден начин – страсно!
Датум: 07 авг 2018
, Автор:

7 причини за ноќно потење што не треба да ги игнорирате

Иако оваа состојба не е опасна по живот, прекумерното потење може да биде знак за некое посериозно нарушување.

Конечно е откриена причината за колапсот на цивилизацијата на Маите

И покрај неверојатните достигнувања во астрономијата, архитектурата и математиката, цивилизација на Маите го дочекала својот крај пред околу 1.000 години.

11 маски за лице за беспрекорна кожа со само 2 состојки

Можете да го трансформирате вашето лице со само 2 состојки што се наоѓаат во вашиот фрижидер.

Дали сауните се навистина добри за вашето здравје?

Доказите укажуваат дека покрај користењето за задоволството, сауните можат да бидат поврзани со неколку здравствени придобивки.

Срцепарателна приказна: Животните лекции на 24-годишно момче коешто умира од рак, ќе ви ги отворат очите и ќе ве замислат

„Наскоро јас ќе си заминам од овој свет засекогаш, но тоа е во ред, сè додека некој го прочита ова...“

5 начини да бидете вистински среќни, фокусирајќи се на вашата животна мисија

Ако се фокусирате на вашите основни вредности и долгорочното животно патување, помалите цели ќе имаат помала моќ да управуваат со вашиот ум. Гледајте некоја фотографија или повторувајте си некоја мантра...

5 лажни верувања кои најверојатно ги имате затоа што сте израснати од тешки родители

Ако сте имале родители со кои било тешко да се справите, длабоко во себе знаете дека не сте во ред.