Сексуална астролошка компатибилност на Овенот со сите хороскопски знаци

Сексуална астролошка компатибилност на Овенот со сите хороскопски знаци

Водени од Марс, Огнот и Сонцето, Овните знаат да љубат на само еден начин – страсно! Тие не се воздржуваат кога станува збор за сексуалните односи. За нив љубовта е луда железница од типот „сè или ништо“ па подобро држете се цврсто доколку сакате да преживеете. Потрагата по возбуда и авантура е основата на сексуалноста кај мажите и жените родени во овој знак. Тие не можат да ја разберат идејата за потрага по совршениот пар, бидејќи во нивната природа е едноставно да ги направат нештата да се случат. Па, ако сте во врска со Овен, тогаш во продолжение дознајте дали сте и сексуално компатибилни со овој знак…

Овен и Овен

Овен и Бик

Овен и Близнаци

Овен и Рак

Овен и Лав

Овен и Девица

Овен и Вага

Овен и Скорпија

Овен и Стрелец

Овен и Јарец

Овен и Водолија

Овен и Риби

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар