Фраерски патики инспирирани од социјалните мрежи

Фраерски патики инспирирани од социјалните мрежи

Дизајнерката Лумен Бигот дизајнирала необични патики инспирирани од социјалните мрежи, сервиси и познати сајтови. Таа ги направила овие модерни модели за модната куќа „Keds“.Фраерски патики инспирирани од социјалните мрежиСекој пар од патиките има нешто карактеристично за социјалната мрежа или веб-сајтот, па така на патиките инспирирани од Фејсбук можете да забележите дека постои покана за пријателство, додека на оние инспирирани од Твитер се наоѓа китот заедно со птичките.Фраерски патики инспирирани од социјалните мрежиФраерски патики инспирирани од социјалните мрежи

„Јас сум голем фан на блогови кои пишуваат инспиративни текстови, а голем дел од денот поминувам и на социјалните мрежи. Исто така ја обожавам и модата, па кога ги споив овие три работи настана оваа колекција. Идејата ми беше да ги најдам најважните графички елементи на моите омилени социјални мрежи и да ги искомбинирам со моите омилени обувки.“ – изјави Бигот

Фраерски патики инспирирани од социјалните мрежиФраерски патики инспирирани од социјалните мрежиФраерски патики инспирирани од социјалните мрежиФраерски патики инспирирани од социјалните мрежи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар