Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

Со цел редовно да имаат добра фризура, многу жени секојдневно ја мијат својата коса. Но, на тој начин ѝ прават повеќе штетат отколку што можат да замислат. Понекогаш ви е доволно само малку креативност и неколку минути слободно време со цел да го решите проблемот со мрсната коса и да добиете сјаен ефект. Во продолжение погледнете ги 7-те различни фризури кои можете да ги носите во текот на една недела, како и видеото под нив со детално упатство за изработка на секоја од нив. Благодарение на овие фризури вие можете слободно да ја миете вашата коса 3 пати неделно, што е многу поздрава варијанта за неа од секојдневната употреба на шампони и различни препарати.

1. Понеделник

(1) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

2. Вторник

(2) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

3. Среда

(3) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

4. Четврток

(4) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

5. Петок

(5) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

6. Сабота

(6) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

7. Недела

(7) Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

Следете ги инструкциите во следново видео:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар