Тест: Дали си одговарате со вашиот партнер?

Кога првпат излегуваме со некого на состанок, најчесто не знаеме што ќе произлезе од тоа, долга врска или забава за една ноќ. Но, доколку сакате да дознаете дали исто размислувате со вашиот актуелен партнер, има 3 едноставни прашања кои доколку ги одговорите исто, постои голема веројатност дека ќе опстанете како пар.

Тест: Дали си одговарате со вашиот партнер?

1. Сакаш хорор филмови?
2. Имаш патувано некогаш сам/а надвор од земјата?
3. Нели би било забавно да баталиш сè и да одиш да живееш на брод?

Прашањата на прв поглед делуваат прости и нереални, но анализата направена од страна на блогот OkCupid опфатила 34.260 успешни љубовни двојки од кои 32% се согласиле на сите прашања.

Размислете малку наназад, можеби ќе си ги најдете причините за неуспехот на минатите врски, како и повод да ги расчистите овие прашања уште на следниот прв состанок. Секако, никогаш не е доцна да му направите минитест и на вашиот сегашен партнер. Пишете ни го резултатот.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. August Reply

  Има врска. Интересно.

 2. ... Reply

  и двајцата одговоривме на 1то и на 2то прашање со не, а на 3то со да….
  што значи тоа??

  • Кафе пауза Reply

   Значи дека имате исти ставови, желби и искуства… Ве чека долга заедничка иднина. Барем според тестот 🙂

 3. Име Reply

  хаха има врска и двајцата одговоривме исто а му г поставив прашањата без да знае за што се работи :D:D:D

 4. A.Westwick Reply

  На прашањата бр1 и 3 одговоривме исто, само на прашањето бр 2 различно…. што значи тоа?

  • Кафе пауза Reply

   Добро, сепак, мал е процентот на оние кои ќе дадат ист одговор на сите 3 прашања. Но, и 2 од 3 не е воопшто лошо 🙂

 5. ime Reply

  i dvaicata odgovorivme na site tri prashanja isto so odgovor ne …?

 6. :PPPP Reply

  za prvoto ne znam 2 i tretoto da

 7. Ime Reply

  na site tri so da odgovorivme.. sto znaci toa?

 8. Anonymous Reply

  Isti odgovori na site tri prasanja, i uste pointeresno #2 i #3 i dvajcata sme go napravile toa,a taka i se zapoznavme…:)) Wohooo,so happy…:)

Leave a Reply to Име Cancel reply