Совршен спој на традиционален ирски танц и електронска музика

Совршен спој на традиционален ирски танц и електронска музика

Зек Клингенберг и Киран Пламер се момците кои без да ù свртат грб на традицијата, одат во чекор со модерното. Тие направиле фантастичен спој на ирски танц и електронска музика. Настапуваат под името „TapTronic”.Совршен спој на традиционален ирски танц и електронска музикаКога чекорите во традиционалниот ирски танц ќе ги зачините со дабстеп ритам, тоа изгледа вака:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. lolz Reply

    fantasticno ,ej 🙂

Остави коментар