Совршен спој на традиционален ирски танц и електронска музика

Зек Клингенберг и Киран Пламер се момците кои без да ù свртат грб на традицијата, одат во чекор со модерното. Тие направиле фантастичен спој на ирски танц и електронска музика. Настапуваат под името „TapTronic”.Совршен спој на традиционален ирски танц и електронска музикаКога чекорите во традиционалниот ирски танц ќе ги зачините со дабстеп ритам, тоа изгледа вака:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. lolz Reply

    fantasticno ,ej 🙂

Остави коментар