Јусеин Болт „пее“ и инспирира

Јусеин Болт е еден од најхаризматичните и најзабавните спортисти на планетата. Неговите изјави секогаш привлекуваат внимание, а кога од нив ќе се создаде песна, тогаш се добива нешто што е и забавно и инспиративно.Јусеин Болт „пее“ и инспирираСледниот ремикс е дело на диџејот Стив Портер, којшто собрал неколку впечатливи изјави од најбрзиот човек во светот и од нив создал оригинална песна којашто може да послужи за инспирација на сите оние кои сакаат да ги издржат напорните тренинзи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар