Револуционерен урбан автомобил на Ауди

Револуционерен урбан автомобил на Ауди

Овој концепт е обидот на Ауди да ја задоволи потребата од мал автомобил кој лесно ќе се снаоѓа во урбаната сообраќајна џунгла. Со своите несекојдневни детали, овој модел не наликува на ниту еден од претходните кои излегле од славниот германски конструктор.Револуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиИма 1+1 седиште, односно совозачкото е поставено малку поназад од она на возачот, а конструиран е од ултралесни материјали. Со оглед на тоа што е создаден за возење во градски услови, има два мотори кои работат на електрична енергија, овозможувајќи возење без загадување на околината.Револуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на АудиРеволуционерен урбан автомобил на Ауди


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар