Кревет кој сам ја мести постелата

Производителите на мебел „OHEA“ од Шпанија го претставија првиот автоматски кревет на светот кој сам се мести после спиење на него. Овој паметен кревет има механизам кој автоматски ги мести прекривката и перниците.

Кревет кој сам ја мести постелата

За само 50 секунди, овој футуристички кревет ќе ја намести вашата постела совршено. Во него е вграден и сигурносен систем, кој спречува механизмот да се активира доколку некој лежи на креветот. Механизмот има копче на кое се одбира дали сакате креветот да се мести сам или механички. Па доколку е подесен на механичко местење, 3 секунди откако ќе станете од него, тој ќе почне да се мести.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар