Раѓањето на една книга

Ова кратко, но прекрасно видео ќе ги наежи сите вистински љубители на книгите, сите оние кои имаат навика откако ќе ја купат книгата да ја доближат до своето лице и да го почувствуваат нејзиниот мирис. Видеото го прикажува традиционалното печатење на книгите на старински начин. Имате прилика да погледнете како се посветува толку внимание на секоја книга одделно.

Откако ќе го изгледате видеото, ќе посакате да се најдете точно на местото каде се раѓа новиот живот.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар