Мачки пред да кивнат

И ние луѓето сме смешни пред да кивнеме, но животните се особено слатки во овој момент. Мачките понекогаш се алергични на прашина, чад од цигари, мувла и средства за чистење, а со оглед на тоа дека сакаат да се пикаат во ќошиња и под мебелот, кивањето кај нив може да биде честа појава.

Овие мачки се фатени токму во моментот пред да кивнат. Собрано чело, подзамижани очи, изместена фаца – отприлика тоа го гледаме и кај луѓето пред кивање. 🙂

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар