25 начини како да задоволите жена

25 начини како да задоволите жена

Често размислувате дека е тешко, речиси и невозможно вистински да ја задоволите вашата жена или девојка? Не кревајте раце. Ова се 25 начини како вашата партнерка да ја направите задоволна и среќна.

25 начини како да задоволите жена

1. Кога носи тешки ќеси, понудете ја вашата помош.

25 начини како да задоволите жена

2. Направете ѝ полица за книги.

3. Купете ѝ кутија со колачи кога ќе ви каже дека имала лош ден.

25 начини како да задоволите жена

4. Покажете разбирање доколку е зависна од работа. Доколку некогаш нема време за вас, бидете попустливи.

5. Не ја гледајте чудно доколку јаде многу, тоа што е женско не значи дека јаде само салати.

25 начини како да задоволите жена

6. Не очекувајте дека ќе ја посетува теретаната заедно со вас. Таа ги сака вашите стомачни, но не преферира да крева тегови.

7. Покажете почит и разбирање кон нејзината работа.

8. Донесете ѝ појадок и кафе во кревет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар