Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј

Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј

Хотелот „1888“ во Сиднеј, популарно познат како „Инстаграм хотел“ им нуди на своите гости бесплатно сместување, доколку на познатата друштвена мрежа имаат повеќе од 10.000 следачи.Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во СиднејЕдинствен услов кој се бара од нив е да се сликаат во една огромна рамка за слика, поставена во лобито на хотелот и истата да ја споделат на нивниот профил на Инстаграм, со што хотелот добива огромен бесплатен публицитет. Најдобрите слики се закачуваат и во некоја од 90-те соби кои ги има хотелот.

Како што може да се очекува, во целиот хотел има бесплатна безжична интернет конекција, а во секоја соба има и по еден ајпад.Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во СиднејПрестојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во СиднејПол Фишер, извршниот директор на компанијата „8Hotels“ во чија сопственост е и овој хотел, вели дека тие нудат сѐ што му е потребно на еден модерен патник.

„Луѓето не сакаат само да посетуваат убави места, туку сакаат да се фотографираат и да ги споделуваат фотографиите на социјалните мрежи.“

Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во СиднејОва не е првиот хотел инспириран од социјалните мрежи. Во август во Мајорка се отвори хотел во кој гостите можат да нарачуваат собна услуга, да споделуваат фотографии, да муабетат со останатите гости и да се одјават од хотелот преку Твитер.Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј (12) Престојувајте бесплатно во Истагарам хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар