Колку време ќе му треба на вашиот мозок да ги реши овие три предизвици?

Колку време ќе му треба на вашиот мозок да ги реши овие три предизвици?

За да ги решите овие три предизвици треба да имате бистар ум, остро око и добра концентрација. Сличноста помеѓу буквите, односно бројките е многу мала, па навистина е тешко да се забележат во трите предизвици. Обидете се да ги најдете без да пребарувате со помош на компјутерот и пишете ни во коментари колку време ви беше потребно.

Колку време ќе му треба на вашиот мозок да ги реши овие три предизвици?

Пронајдете ја буквата С

оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

ооооооооооооосоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

 Пронајдете го бројот 6

999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

999999999999999999999999999999999969999999999999999999999999999999999999

999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

Пронајдете ја буквата И

мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм

мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм

ммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммиммммммммммммммммммммммм

мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм

мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм

мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. lile Reply

  pomalku od 30 sekundi za site tri zaedno. Pozdrav

 2. Далибор Reply

  Првата секундарно ,втората околу 4-5 секунди а на третата малку се помачив бидејќи ми се замагли видот од тоа ММММ но секако ја најдов за 20тина секунди 🙂

 3. Damjan Reply

  27 секунди 🙂

 4. S Reply

  Prvite 2 za pomalku od 3 sekundi, prokletoto И mi odzema 20tina 😀

 5. Sar4y Reply

  Prvoto 4,66 sekundi,vtoroto 11,92 i tretoto 14,87

 6. Martin30 Reply

  11 sekundi za se vkupno

 7. irena Reply

  go resiv za nepolna minuta sve samo ne mozam da ja najdam bukvata i

 8. С Reply

  Првото и Третото за 9 секунди, Второто за 2 секунди

 9. vladimir Reply

  15 min

 10. Мила Reply

  За 9 секунди и трите

 11. Pece Reply

  Vkupno 12 sekundi

 12. dzanakot Reply

  15 sekundi za site

 13. Анонимен Reply

  С-3 сек
  6-1 сек
  И-4 сек

 14. Goran Reply

  12.5 sec. za site 🙂 Pozdrav do kafe pauza

Остави коментар