Пресметајте колку години всушност имате

Стареењето не може да се сопре, но дефинитивно може да се успори. Собирајте, одземајте и дознајте колку (козметички) години имате. Пресметката започнете ја со бројот на годините кои ги имате. Ако не се препознавате во некој опис, прескокнете го.

Young Woman in Underwear Looking into Mirror

 1. Имате исклучително стресна работа +7 години
 2. Пиете само сокови од цедено овошје -3 години
 3. Редовно спиете од 6 до 8 часа на ден -7 години
 4. Повеќе пати во неделата јадете брза храна +4 години
 5. Пиете со сламка +3 години
 6. Секојдневно користите заштитен фактор од сонце -6 години
 7. Од исхраната го имате исфрлено глутенот -4 години
 8. Одите во солариум +10 години
 9. Ставате шеќер во чај и/или кафе +4 години
 10. Не ја стилизирате косата со додатоци -2 години
 11. Носите nail art и лакови со светки -2 години
 12. Не ја отстранувате шминката пред спиење +5 години
 13. Редовно го негувате вратот, деколтето и дланките -4 години
 14. Одите на фризер минимум еднаш во 3 месеци -5 години
 15. Пушите +8 години
 16. Имате тетоважа -3 години
 17. Пиете повеќе од 7 чаши алкохолни пијалаци неделно +4 години
 18. Користите производи за нега на кожата базирани на ретинол -6 години
 19. Користите валкан прибор за шминкање +3 години
 20. Идете на забар еднаш во 6 месеци -4 години
 21. Носите бел седефаст лак +2 години
 22. Имате секс минимум еднаш неделно -4 години
 23. И тоа со помлад љубовник -6 години
 24. Имате грмушка +5 години
 25. Ја отстранувате шминката само со влажни марамчиња +4 години
 26. Тренирате 3 пати неделно -6 години
 27. Сте се офарбале во некоја луда боја -5 години
 28. При шминкањето на очите користите само црно +3 години
 29. Имате домашно милениче кое секојдневно го изведувате на шетање -5 години
 30. Не користите препарати за термичка заштита на косата +5 години
 31. Користите специјална крема за нега на кожата околу очите -4 години
 32. Долго се туширате со врела вода +5 години

Па, значи имате ______ години.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар