Париз пред 100 години и сега

Париз отсекогаш бил прекрасен град. Колку тој се има променето во последните 100 години, ќе можете да заклучите од следниве фотографии, преку кои имате можност да ја видите разликата помеѓу денес и втората декада од минатиот век.Париз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сегаПариз пред 100 години и сега


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар