Овие слатки магаренца се сè што ви е потребно денес

Малечките на животните имаат моќ да го стопат сечие срце. Но додека сите им се восхитуваат на малите мачиња или срни, малку внимание им се обрнува на малечките магаренца. Овие бушави суштества обично се мета на шеги, но овие фотографии ќе ви го променат мислењето. Магарињата многу се разликуваат од коњите, и тоа физички, ментално и емоционално. Тие се социјални животни кои обожуваат друштво. Поради ова често оформуваат силна емоционална поврзаност со други животни.

1. Мало магаренце се среќава со мала личност

Овие слатки магаренца се сè што ви е потребно денес

2. Спарки е магаренце кое е старо само 2 недели, а друштво му прави едно кадифено мече наречено Тед бидејќи било отфрлено од својата мајка по тешко породување

Овие слатки магаренца се сè што ви е потребно денес

3. Прекрасно!

Овие слатки магаренца се сè што ви е потребно денес

4. Бушаво крзно

Овие слатки магаренца се сè што ви е потребно денес

5. Мајката го претставува своето малечко на коњот

Овие слатки магаренца се сè што ви е потребно денес

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар